Lenovo ThinkCentre M720q Tiny – i7- Win 11 PRO
kr6,875.00
| Label | M720q Tiny i7-8700T/16GB/1.02TB-NVMe/W10P COA (R4) |
|---|---|
| Status | Grade A |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Cache | 12 MB Intel® Smart Cache |
| Chassis type | Mini PC |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Depth | 182.9 mm |
| DiscreteGraphicsAdapter | 0 |
| FullProcessorName | Intel® Core™ i7-8700T Processor |
| HDD | 1.02TB-NVMe |
| Height | 34.5 mm |
| IntelArkID | 129948 |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Maximum internal memory supported by processor | 64 GB |
| MaxTurboFrequency | 4.00 GHz |
| Memory | 16GB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory clock speeds supported by processor | 2666 MHz |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Model | ThinkCentre M720q Tiny |
| NumberOfCores | 6 |
| NumberOfThreads | 12 |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| Optical | No ODD |
| OS | W10P COA |
| Placement supported | Horizontal/Vertical |
| Processor | i7-8700T |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor generation | 8th Generation |
| ProcessorAmount | 1 |
| ProcessorBaseFrequency | 2.40 GHz |
| ProcessorCoreType | i7 |
| Product colour | Black |
| Product type | Mini PC |
| ProductCollection | 8th Generation Intel® Core™ i7 Processors |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| Volume | 1 L |
| Weight | 1.32 kg |
| Width | 179 mm |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |





